سبک پوشش
تعداد بازدید از این موضوع : 724
فاطمه موسوی آفلاین
سرگروه طراحی دوخت

مشخصات کاربر
شماره کاربر: 1841
ارسال‌ها: 5
تاریخ عضویت: 10 تير 1394
ارسال: #1
سبک پوشش

ژست و نگرش (Attitude) سبک Preppie

یک نوع خودستائی توام با اعتماد به نفس بالا از خصوصیات این سبک است.مُدیست های این سبک بسیار شاد ،اجتماعی هستند لبخند بر لب دارند. قوانین و مقررات را به خوبی میدانند و رعایت میکنند. رفتاری مودبانه و معتبر دارند و بسیار با ملاحظه اند. سرپیچی و انحراف از قوانین را پسندیده نمیدانند. کمتر از لباس های آویزان و بی ربط استفاده میکنند . پوشیدن جامه های کلاسیک را ترجیح میدهند. هميشه مقبول جامعه هستند و از آنها به عنوان افراد با كلاس ياد ميشود . نامرتبي و اشتباه از آنان ديده نميشود .به طور خلاصه يك شيك پوش تمام عيار !

جامه های این سبک از پارچه های طبیعی مانند پنبه، پشم و کشمیر ساخته شده ، اغلب رنگهای پاستلی در اين روند ديده ميشود .لباس های تمیز و اتوکشی شده نیز یکی از فاکتورهای این مد است .جامه ها نباید چین و چروک داشته باشند. پارچه های پر نقش و شلوغ اصلا مورد توجه این سبک نیست. پارچه هاي چهار خونه و شطرنجی در اين سبك وجود دارد.

آقايان در اين سبك با پيراهن های دكمه دار كه حتما در شلوار ميباشد و جليقه های كشباف و ژاكت های بافتنی با كراوات شلوار های اتو كشيده كه معمولا رنگ خاكی دارند و يا جين های كلاسيك ديده ميشوند. ساعت، كيف ،كفش و كيف پول معمولا از چرم هستند و همخوانی رنگی را می توان در آنها مشاهده کرد.

خانم های اين سبك كلاسيك را به گونه اي ميبينيم كه ميتوانند از لباس آقايان به راحت و با ظرافت استفاده كنند (البته كه بر عكسش براي آقايان ممكن نيست ! ) قد دامن نبايد خيلی كوتاه باشد و اگر بود بايد با جوراب بلند پوشيده شود . خصوصا اينكه كفش رانبايد بدون جوراب بپوشند مگر اينكه كفش جلو باز باشد . اکسسوری دختران حائز اهمیت است دستکش، کلاه، روسری، تل سر ، روبان و سربند و کلیپس های ظریف در رنگ های preppy، چاپ و نقش ، کیف پول، کیف وسایل ، لاک، رژ لب و جواهراتی مثل گوشواره النگو و ...هرچیزی که کامل کننده باشد. مثل یک دختر خوب !

توجه :

طلاو نقره همزمان باهم استفاده نميشود.

رنگ هاي سياه و سپيد و قهوه اي كنار هم نمي آيد.

رنگ كيف با كفش و كمر بند و ساعت هماهنگ است.

جين هاي اسيدي و شسته شده مورد توجه نيستند.

آرايش :

بسيار طبيعي آرام و ملايم است موها مرتب بايد به نظر برسد و حالت طبيعی مو حفظ شود صاف ، فر ، حالت دار و .... که با تزئینات مو باید زیباتر بنظر برسد.. صورت نبايد رنگ آلود باشد.

پیراهن های Polo Ralph Lauren, Lacoste, Abercrombie،Tommy Hilfiger بسیار مورد توجه است .

مهم ترین لوازم جانبی با این سبک عبارتند از : دستکش، روسری، ژاكت پشمی كشباف، اکسسوری مو و آخرین اما نه کم، ژاکت های کژوال ، که معمولا روی شانه آویزان است .

شاخصه های سبک Preppie

Sweater
پيراهن هاي خالدار Polka dots
استفاده از رنگ زرد Yellow
استفاده از رنگ سفيد White
بلوز Blouse
بلندي دامن تا زانو Knee-length
استفاده از رنگ خاكي Khaki
استفاده از رنگهاي يك دست Solid
پارچه پيچازي و چهارخونه Plaid
كفش هاي فلت و بدون پاشنه از چرم نرم (کفش تخت باله) Flats
شلوار كاپريس معمولا به رنگ روشن Capris
يقه دار ها Collared
يقه اسكي و بلند Turtleneck
آستين بلند Longsleeves
آستين سه ربع ۴/۳ sleeve
دامن پلیسه دار
پیراهن اکسفورد و پولو ( polo shirt )
ژاكت پشمي كشباف و جليقه كشباف cardigans
زنان پراپی پوش
از زنان مشهور پيرو اين مد كيت ميدلتون و ويكتوريا بكهام ميباشند
@fashiondesigngroup
22 مهر 1394 03:16 ب.ظ
ارسال پاسخ 


رفتن به سایر بخشهای سایت :

اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی استان بوشهر - تلفن : 077133320384