طراحی لباسهای اداری
تعداد بازدید از این موضوع : 619
فاطمه موسوی آفلاین
سرگروه طراحی دوخت

مشخصات کاربر
شماره کاربر: 1841
ارسال‌ها: 5
تاریخ عضویت: 10 تير 1394
ارسال: #1
طراحی لباسهای اداری

این تولیدکننده ادامه داد: در این مدتی که کار می‌کنیم متوجه شدیم اداراتی مانند بانک‌ها و بیمه‌ها با وجود هزینه سنگینی که برای تولید 2000 دست لباس فرم پرداخت می‌کنند، تحقیقی برای پیدا کردن طراح خوب انجام نمی‌دهند تا یک لباس ویژه آنها طراحی کند. در برندسازی داشتن لباس خاص اهمیت زیادی دارد اما این مجموعه‌ها به این موضوع اهمیت نمی‌دهند و همیشه از طرح‌های ساده و معمولی که سال‌ها است در ادارات مختلف دیده می‌شود استفاده می‌کنند. هر بانک، شرکت بیمه و... باید با توجه به سایر نشانه‌های خود لباس فرمی داشته باشد که معرف آن برند باشد و سطح کار آنها را بالا ببرد. مجید یزدانی تولیدکننده پوشاک اداری برای بانوان است که از چند سال قبل به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کند. وی در گفت و گو با خبرنگار هنرآنلاین گفت: چند سال پیش احساس می‌کردم در زمینه یونیفرم در کشور ما خلائی وجود دارد. ایده‌هایی در ذهن داشتم که با ناهید هداوند، طراح لباس در میان گذاشتم و از همان‌جا کار طراحی و تولید لباس فرم بانوان را آغاز کردیم.

یزدانی ادامه داد: زمانی که فعالیت خود را آغاز کردم لباس‌های فرم اصلا طراحی نمی‌شدند، بلکه کت‌های ساده‌ای بودند که در نهایت فقط یک مغزی در حاشیه‌های آنها دوخته می‌شد. اگر هم اساتیدی بودند که لباس فرم طراحی می‌کردند، چیزی بود که قابل استفاده عمومی نبود و در نهایت در خطوط هواپیمایی کاربرد داشت.

او با اشاره به اینکه طرح‌های خود را از ابتدا در مراکز پتروشیمی و شرکت‌های نفتی عرضه کرده است افزود: در طراحی لباس فرم چند خلاء وجود داشت که اولین آن مشکل طراحی بود. آن زمان کسی طراحی لباس فرم انجام نمی‌داد در نتیجه طرح نویی وجود نداشت و خانم‌ها اصلا دوست نداشتند از آن لباس‌ها استفاده کنند. ولی ما با طراحی به روزی که انجام دادیم لباس‌هایی تولید کردیم که خانم‌ها بتوانند در خیابان هم آنها را بپوشند.

یزدانی ادامه داد: ابتدا که وارد این کار شدیم سختی زیادی کشیدیم و طرح‌های جدیدی که ارائه می‌دادیم برای مدیران دولتی به سختی قابل پذیرش بود. ولی آنقدر با آنها صحبت کردیم و طرح‌های جالب ارائه کردیم که خانم‌ها ‌پسندیدند. در 3 سال اخیر مدیران شرکت‌ها به این نتیجه رسیدند که برای لباس کارمندان خود هزینه کنند و جرات بیشتری پیدا کردند تا طرح‌های جدید را بخرند.
13 تير 1394 05:58 ب.ظ
ارسال پاسخ 


رفتن به سایر بخشهای سایت :

اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی استان بوشهر - تلفن : 077133320384