اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی استان بوشهر
بهداشت گوش - نسخه قابل چاپ

+- اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی استان بوشهر (http://bu-edugroup.ir/bu-edugroup/forum)
+-- بخش: گروه های آموزشی متوسطه اول (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- بخش: گروه های آموزشی متوسطه اول (/forumdisplay.php?fid=175)
+---- بخش: گروه آموزشی کار و فناوری متوسطه اول (/forumdisplay.php?fid=183)
+---- موضوعات: بهداشت گوش (/showthread.php?tid=8255)


بهداشت گوش - شکوفه نوبخت - 30 اسفند 1395 05:16 ب.ظ

مرســــــــی گـــــــــوش که خبــــــــــر دادی
وظایف عمده گوش :
تنظیم تعادل و ارسال اطلاعات وضعیت سر شما به مغزتان ، در واقع همه چیز در مورد گوش هایتان از طریق تولید موم ، به طور بالقوه می تواند به ارائه سرنخ هایی از سلامت عمومی شما بپردازد . اینجا موردی است که گوش هایتان ممکن است سعی کنند به شما بگویند .
نیاز دارد . TLC دهان شما به مقداری  
بسیاری از افراد در حال حاضر ، برای داشتن گوش های نرمال با درد گوش خود کنار می آیند . ریشه این مشکل ممکن است چند سانتی متر پایین تر از صورت شما باشد  اختلال در مرکز گیج گاهی فک یا
که فک را به استخوان جلوی گوش متصل می کند می تواند باعث درد گوش در هنگام جویدن TMJ
یا صحبت کردن شود . یک بیماری شناخته شده به نام وز وز گوش می تواند تقریبا نشانه ای از 200 مشکل مربوط به اضطراب و افسردگی و فشار خون بالا باشد . این علامت لزوما به تنهایی باعث نگرانتی نیست ، اما عاقلانه این است که با انجام یک معاینه هر چیز جدی را رد کنید .
شما دیابت دارید :
از دست دادن شنوایی ، سومین مشکل بهداشتی شایع است . همچنین می تواند نشانه ای از بیماریهای مختلف سیستماتیک مختلف مانند دیابت باشد . با توجه به مطالعات از دست دادن شنوایی در بیماران دیابتی دو برابر افراد معمولی است . ما دقیقا نمی دانیم چه ارتباطی بین ز دست دادن شنوایی و دیابت وجود دارد ، اما احتمالا با جریان خون به گوش داخلی در ارتباط است . تغییرات متابولیکی که در بیماران دیابتی رخ می دهد سمی به گوش داخلی وارد می کند ، در نتیجه باعث شیوع عفونت گوش می شود که در بیماران دیابتی می تواند شدیدتر باشد .
ممکن است سرخرگ شما مسدود شده باشد :
لاله یگوش خود را چک کنید ؛ آیا آنها صاف و بدون چروک هستند ؟ ادامه دهید ، اگر شما چین و چروکهای کوچک را تشخیص بدهید ، ممکن است معنی خوبی نداشته باشد و می تواند یک شاخص بالقوه ی بیماری های قلبی باشند .
آلرژی:
هنگامی که علائم آلرژی به سراغ می آید ، شما فقط به چشم های خیس و آبریزش بینی توجه می کنید . اگر گوش شما خارش یا تورم داشته باشد ، به این معناست که چیزی با شما موافق نیست . یک دالان مشهور به نام شیپور استاژ ، که متصل به بینی و گوش شماست ، با باز و بسته شدن اجازه یعبور هوا بین این دو را می دهد . گرفتگی بینی مشکل شایع افراد مبتلا به آلرژی است که قابلیت این لوله را تحت تاثیر قرار داده است و باعث می شود که احساس کنید روی گوشتان در پوش گذاشته شده است . استفاده از مرطوب کننده ها و نوشیدن مقدار زیاد مایعات به از بین بردن مایع بینی کمک می کند و باعث تسکین گرگرفتگی گوش می شود .
شما مستعد بیماری های خاص هستید :
اکثر مردم جرم گوش را یک ماده ی ساده ی ناخالص می دانند ، در حالی که به عنوان یک روان کننده و ضد باکتری از وارد شدن هر چیز بد به گوش شما جلوگیری می کند .  
     برخی بیماریها مانند هپاتیت در جرم گوش پیدا شده است و دیگر عفونت ها را می توان DNA  
در خون یا بزاق جستجو کرد . با تمام این اوصاف گوش های خود را دست کم نگیرید و دائما آنها را چک کنید .


پاسخ به: بهداشت گوش - ابراهیم نامی - 02 اردیبهشت 1396 02:44 ب.ظ

نگاه زیبای خدا تکیه گاه زندگیت